четвер, 27 січня 2022 р.

       Вирішив створити сторінку Кафедра моєї мрії. Буду туди "складати" поточні думки та емоції, пов'язані з роботою на кафедрі.

    У 2019 р. кафедру електронних приладів та пристроїв обєднали з кафедрою промислової електроніки. Обєднали кафедру фізиків електроніки з кафедрою схемотехніків електроніки. Зрозуміло, що це було вимушене рішення з огляду на стан фінансування науки та освіти в державі, але воно зруйнувало фундамент, на якому було побудовано факультет електроніки. Інколи руки опускаються, коли бачиш, що стають нікому не потрібними унікальне обладнання лабораторій, твої знання, твій досвід. І тоді згадується початок лекції Макса Планка у зруйнованій війною Німеччині 1919 р.:

    «Мій намір привернути на короткий час вашу увагу до теми суто наукового характеру може здатися дещо самонадійним і навіть безтактним у наш час, коли країна приголомшена тяжкою кризою, коли найважливіші інтереси і найкращі сили нашого народу спрямовані на жорстоку боротьбу за існування і вагу у світі. Але саме тепер має особливо велике значення те правило, що суспільство може процвітати лише тоді, якщо кожен буде якомога краще виконувати свій обовязок навіть на самому незначному посту, не відволікаючись ніякими зовнішніми спокусами та перепонами, не зважаючи на безпосередній успіх своє роботи».

Спробую тут проаналізувати еволюцію кафедри, її сучасний стан та моє бачення побудови кафедри нового зразка, яку я для себе охрестив кафедрою моєї мрії. Назву її умовно Кафедра електронних та фотонних приладів та систем (Department of Electronic and Photonic Devices and Systems).

Чому не подобається сучасна назва – Кафедра електронних пристроїв та систем (Department of Electronic Devices and Systems)? Тому що не відображає оптичну складову підготовки фахівців, а саме оптичні технології складають у наш час окрасу електроніки. Назва освітньої програми – Електронні компоненти, пристрої та системи – теж не дуже вдала. Термін «компоненти» передбачає, що вказують компоненти чого мають на увазі (компоненти пристроїв, компоненти систем?). Навіть в англомовній літературі його часто замінюють терміном «прилад» («device»). У свою чергу використання терміну «прилад» робить зайвим у назві кафедри терміну «пристрій», тому що приладом називають і, скажімо, фотодіод і осцилограф.

Немає коментарів:

Дописати коментар